Strona główna Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot

Slajdy z wiadomościami i wydarzeniami

Kalendarz wydarzeń

BILETY

Tytuł


KONCERT NOWOROCZNY

KONCERT NOWOROCZNY

Jak co roku, Polska Filharmonia Kameralna Sopot ma przyjemność zaprosić Państwa na tradycyjny Koncert Noworoczny, nawiązujący do tradycyjnych koncertów ze Złotej Sali wiedeńskiej Musikverein.

Jak co roku, Polska Filharmonia Kameralna Sopot ma przyjemność zaprosić Państwa na tradycyjny Koncert Noworoczny, nawiązujący do tradycyjnych koncertów ze Złotej Sali wiedeńskiej Musikverein. Tradycja wiedeńskich Koncertów Noworocznych sięga 1939 roku. Dziś - transmitowane na cały świat za pośrednictwem radia i telewizji - gromadzą rokrocznie publiczność z ponad 70 krajów, której liczebność szacuje się nawet na 50 milionów.

O ile jednak koncerty wiedeńskie mają charakter wyłącznie instrumentalny, Maestro Wojciech Rajski zaprasza do udziału w sopockich Koncertach Noworocznych uznanych wokalistów. Solistką wieczoru będzie polska sopranistka Agnieszka Wolska. Absolwentka łódzkiej Akademii Muzycznej, wieloletnia solistka warszawskiego Teatru Wielkiego - Opery Narodowej. Od kilkunastu lat związana jest zawodowo z Danią. Występowała w całej niemal Europie; śpiewa przede wszystkim Belliniego, Donizettiego, Rossiniego, Verdiego. 

Podczas koncertu noworocznego zabrzmią między innymi utwory Johannesa Straussa, Verdiego, Belliniego, Pucciniego.

Gospodarzem wieczoru będzie Sławomir Pietras - znawca opery i baletu, wieloletni dyrektor polskich teatrów operowych (m.in. Opery Narodowej w Warszawie, Opery Wrocławskiej, Teatru Wielkiego w Poznaniu), autor książek, felietonista dziennika Angora.

 

Agnieszka Wolska - sopran
Polska Filharmonia Kameralna Sopot
Wojciech Rajski – dyrygent
Sławomir Pietras – gość wieczoru, prowadzenie koncertu

W programie m.in. utwory J. Straussa, G. Verdiego, V. Belliniego, G. Pucciniego.