Strona główna Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot

Slajdy z wiadomościami i wydarzeniami

Kalendarz wydarzeń

BILETY

Tytuł


Koncert Świąteczny

Koncert Świąteczny

Koncerty Świąteczne Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot to już tradycja, pozwalająca melomanom na chwilę wytchnienia i refleksji w zabieganym okresie przedświątecznej gorączki.

W minionych latach sopoccy filharmonicy pod dyrekcją maestro Wojciecha Rajskiego „kolędowali” już wielokrotnie w Wejherowie, Sopocie czy Gdańsku.

Także i w tym roku Polska Filharmonia Kameralna Sopot zaprasza na wyjątkowy Koncert Świąteczny, który odbędzie się 16 grudnia 2017 r. o godzinie 20.00 w Kościele św. Jerzego w Sopocie. Wyjątkowy, gdyż orkiestra Wojciecha Rajskiego przygotowała dla swoich słuchaczy nietuzinkowy program, na który składają się aranżacje najpiękniejszych świątecznych melodii, znanych przede wszystkim z repertuaru popularnego. Usłyszymy znane amerykańskie piosenki takie jak: „All I want for Christmas”, „Last Christmas”, „Jingle Bells”, „I Saw Mommy Kissing Santa Claus”, „Petit Papa Noel”. Zaprezentowane zostaną również rodzime „Kiedyż to wzejdziesz, gwiazdo niebieska”, „Jest taki dzień”, a także wybrane utwory z płyty „The Sounds of Christmas”.

Solistami wieczoru będą Joanna Knitter – laureatka Sopockiej Muzy dla Młodych Twórców oraz stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, znana m.in. z folkowego projektu Joanna Knitter Blues & Folk Connection oraz Wojciech Staroniewicz, jeden z najlepszych saksofonistów w kraju. Solistom towarzyszyć będzie trio jazzowe Artur Jurek Trio.

Program:
Najpiękniejsze piosenki świąteczne z różnych stron świata

Wystąpią:
Joanna Knitter – śpiew
Wojciech Staroniewicz – saksofon
Artur JUREK TRIO:
Artur Jurek – piano, aranżacje
Janusz „Macek” Mackiewicz – bas
Roman Ślefarski – perkusja

POLSKA FILHARMONIA KAMERALNA SOPOT
Wojciech Rajski – dyrygent
Krzysztof Dąbrowski – prowadzenie koncertu

 

Bilety: N 20 ZŁ / U 10 ZŁ do nabycia w Informacji Turystycznej Sopot i innych stacjonarnych punktach sprzedaży Interticket.pl, online na Interticket.pl oraz na godzinę przed koncertem.

 

 

 

 

 

 

Proponujemy również


Już po raz ósmy Dyrektor Artystyczny Wojciech Rajski oraz Polska Filharmonia Kameralna Sopot…

Już po raz ósmy Dyrektor Artystyczny Wojciech Rajski oraz Polska Filharmonia Kameralna Sopot…

Już po raz ósmy Dyrektor Artystyczny Wojciech Rajski oraz Polska Filharmonia Kameralna Sopot…